USL Championship Assignments: Week 11 [UPDATED 09/06]

The assignments for Week 11 of the 2020 USL Championship season:


09/01/20


Pittsburgh Riverhounds vs Loudoun United
Highmark Stadium (7PM ET)
REF: Joshua Encarnacion
AR1: Mike Nickerson
AR2: Noah Matos
4TH: Vincent Ragone


09/02/20


Portland Timbers 2 vs Sacramento Republic FC
Providence Park (3PM ET)
REF: Farhad Dadkho
AR1: CJ Koll
AR2: Christian Clerc
4TH: Hayley Monroy

Philadelphia Union II vs Atlanta United 2
Subaru Park (7:30PM ET)
REF: Thomas Snyder
AR1: Zeno Cho
AR2: Alexandru Focea
4TH: Luis Arroyo

Tampa Bay Rowdies vs Miami FC
Al Lang Stadium (7:30PM ET)
REF: Alyssa Nichols
AR1: Miguel Martes
AR2: Sean-Michael Kemp
4TH: Fredrik Roenning

Birmingham Legion vs North Carolina FC
BBVA Field (8PM ET)
REF: Lukasz Szpala
AR1: Ben Rigel
AR2: Austin Holt
4TH: Diego Chulan

FC Tulsa vs Rio Grande Valley
ONEOK Field (8PM ET)
REF: Matthew Corrigan
AR1: Seth Barton
AR2: Truman Berghall
4TH: Jose Lara

Memphis 901 vs Charlotte Independence
AutoZone Park (8PM ET)
REF: Tori Penso
AR1: Rebecca Luther
AR2: Ryan Starr
4TH: Benjamin Meyer

Orange County vs LA Galaxy II
Championship Soccer Stadium at OC Great Park (10PM ET)
REF: Karen Callado
AR1: Jorge Partida
AR2: Jose Vega
4TH: Ricardo Fierro

Las Vegas Lights vs San Diego Loyal
Cashman Field (10:30PM ET)
REF: JJ Bilinski
AR1: Matthew Schwartz
AR2: Uriel Aguilera
4TH: Alejandro Aguilera Jr


09/04/20


Saint Louis vs Sporting KC II
West Community Stadium (8PM ET)
REF: Matt Geringer
AR1: Shane Kennard
AR2: Ryan Cook
4TH: Jervis Atagana

Real Monarchs SLC vs Tacoma Defiance
Zions Bank Stadium (10PM ET)
REF: Brandon Stevis
AR1: Bennett Savage
AR2: Kali Smith
4TH: Jordan Downs


09/05/20


New York Red Bulls II vs Pittsburgh Riverhounds SC
Red Bull Arena (5PM ET)
REF: Adam Kilpatrick
AR1: Patrick Casey
AR2: Zeno Cho
4TH: Luis Arroyo

Charlotte Independence vs North Carolina FC
Sportsplex at Matthews (7PM ET)
REF: JJ Bilinski
AR1: Dallas Rosier
AR2: Colin Ashley
4TH: Joshua Escobar

Hartford Athletic vs Loudoun United
Dillon Stadium (7PM ET)
REF: Christian Centeno
AR1: Amilcar Sicaju
AR2: Tom Felice
4TH: Jeremy Scheer

Indy Eleven vs Louisville City
Lucas Oil Stadium (7PM ET)
REF: Elvis Osmanovic
AR1: Jeffrey Swartzel
AR2: Christian Little
4TH: Nabil Bensalah

Miami FC vs Charleston Battery
Riccardo Silva Stadium (7:30PM ET)
REF: Gabriele Giusti
AR1: Juan Pablo Casas
AR2: Andres Vidales
4TH: Amiel Aleman

Colorado Springs Switchbacks vs OKC Energy FC
Weidner Field (8PM ET)
REF: Calin Radosav
AR1: Jacob Herold
AR2: Alexander Martinez
4TH: Laura Rodriguez

Memphis 901 vs Birmingham Legion
AutoZone Park (8PM ET)
REF: Jervis Atagana
AR1: Austin Holt
AR2: Ryan Starr
4TH: Rebecca Luther

Austin Bold vs FC Tulsa
Bold Stadium (9PM ET)
REF: Elton Garcia
AR1: Ricardo Ocampo
AR2: Eric Wood
4TH: Brandon Gardner

San Antonio vs Rio Grande Valley
Toyota Field (9PM ET)
REF: Hector Hernandez
AR1: Diego Blas
AR2: Francisco Bermudez
4TH: Gerald Flores

El Paso Locomotive vs New Mexico United
Southwest University Park (9:30PM ET)
REF: Malik Badawi
AR1: Chris Canales
AR2: Manuel Vargas
4TH: Marco Vega

Orange County vs LA Galaxy II
Championship Soccer Stadium at OC Great Park (10PM ET)
REF: Joseph Salinas
AR1: Salma Perez
AR2: Darren Bandy
4TH: Gustavo Barrientos

Reno 1868 vs Portland Timbers 2
Greater Nevada Field (10PM ET)
REF: Ricardo Fierro
AR1: Bhavik Dutt
AR2: Justin Fillmore
4TH: Alexis Da Silva

Las Vegas Lights vs Phoenix Rising
Cashman Field (10:30PM ET)
REF: William Hoffman
AR1: Matthew Rodman
AR2: Matthew Schwartz
4TH: Alejandro Aguilera Jr


09/06/20


Tampa Bay Rowdies vs Philadelphia Union II
Al Lang Stadium (7:30PM ET)
REF: Tori Penso
AR1: Matthew Osterhouse
AR2: Miguel Martes
4TH: Fredrik Roenning